KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Blyertsteckningar 4242028
nr 424 2028
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Blyertsteckningar, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 4 st, porträtt, varav 2 självportträtt, 3 st signerade 1920-21, varierande storlek
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 augusti 2006
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason